tlačítko pro návrat nahoru
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Více informací.

Obchodní podmínky

a také informace k focení

Platnost od 17. listopadu 2018

Tomáš Hradský
Sportovní 887/6
664 91 Ivančice
IČ: 01455516

Všechny fotografie podléhají autorskému zákonu a bez mého předchozího souhlasu nesmí být použity pro jakýkoliv komerční účel, propagaci nebo prodej. Fotografované osoby smí fotografie používat pro soukromé účely prezentace v jakékoliv vytisknuté formě či na webu, sociálních sítích či kdekoliv jinde.

Fotografie u mě na webu a sociálních sítích jsou prezentovány pouze s Vaším souhlasem. Bez něj je nikde nezveřejňuji. Vašeho souhlasu si moc Vážím a jsem rád, když mi jej poskytnete, protože díky tomu je mohu ukázat ostatním.

Objednávání focení

Termín focení je nejlepší objednávat minimálně 2 - 3 týdny dopředu. Vždy záleží na mé aktuální vytíženosti, tudíž mohu mít volný termín dříve, ale naopak také později.

Focení objednávejte na telefonu 724 818 556, e-mailu: fotograf@tomashradsky.cz nebo přes kontaktní formulář zde na webu.

Termín focení se stává závazným v momentě potvrzení oběma stranami. Uskutečněním focení také souhlasíte s mými obchodními podmínkami.

Jak probíhá focení?

ATELIÉROVÉ

Focení obvykle trvá 1 - 2 hodiny. Střídám několik barevných pozadí dle typu Vašeho oblečení, které si donesete.

EXTERIÉROVÉ

Focení obvykle trvá 1 - 2 hodiny. Focení probíhá formou procházky na předem domluveném místě.

Na focení přicházejte pokud možno, co nejlépe na čas. Jestliže se z nějakého důvodu nemůžete dostavit, kontaktujte mě alespoň hodinu před focením a buď termín posuneme ještě tentýž den nebo domluvíme nový.

Za focení mimo Ivančice si účtuji cestovné 5 Kč/km.

Po domluvě je možné zajistit i služby profesionální vizážistky, která Vám udělá fotomake-up, účes nebo celkovou vizáž. Líčení trvá cca 45 minut, s účesem cca 1 hodinu.

Co si s sebou vzít na focení?

Ateliérové focení - portrét, rodinné, děti

Doporučuji si přinést alespoň jedno tmavé, světlé a barevné oblečení. Prosím, neberte nic, kde jsou třpytky (glittery). Pokud je Vás více, tak oblečení, které budete mít stejné (např. bílé triko a rifle). Dále si můžete s sebou vzít rekvizity, které Vás charakterizují nebo se kterými se chcete nechat vyfotit (hudební nástroj, sportovní potřebu nebo něco z vašeho koníčku). Nějaké rekvizity mám (plyšáci, kytara, starý fotoaparát, klobouky, houpací koník a další).

Ateliérové focení - těhotenské

Doporučuji si přinést alespoň jedno tmavé, světlé a barevné oblečení. Prosím, neberte nic, kde jsou třpytky (glittery). Dále pokud máte například foto z ultrazvuku nebo botičky. Tužku na oči, kterou můžeme použít na psaní na bříško, mám.

Exteriérové focení - portrét, rodina, děti, těhotenské

Výběr oblečení nechám na Vás. Jako rodina je možné se barevně sladit, tak jako u ateliérové focení. Můžete si přinést rekvizitu, která Vás charakterizuje (hudební nástroj, sportovní potřebu nebo něco z Vašeho koníčku).

Výběr fotografií

Po focení Vám na e-mail posílám fotky v náhledové kvalitě, ze kterých si vybíráte snímky k úpravě. Tyto fotografie mají malé náhledové rozlišení a jsou opatřeny vodoznakem. Jelikož na fotografiích není žádná úprava, prosím Vás, abyste tyto náhledové fotografie nikde nezveřejňovali. Slouží pouze pro Vás na finální výběr.

Každá fotka má své číslo a Vy mi pošlete zpět seznam fotek, které si vyberete k úpravě.

Úprava fotografií

Svatební fotografie, reportáže, rodinné foto - základní retuš (tzn. odstranění dočasných vad pleti, doladění barevnosti, kontrastu, jasu, ořez, apod.).

Beauty, glamour, portrét - pokročilé retuše (základní retuš + vyhlazení pleti se zachováním struktury).
Jak taková retuš vypadá se můžete podívat zde: retuše.

Barevná úprava fotografií se vždy podobá celému mému portfoliu fotek. Každou zakázku zpracovávám dle pocitu a nesouhlas s barevností odevzdaných fotek není důvod k reklamaci.

Doba zpracování

Doba zpracování u svatebního focení je obvykle 2 - 6 týdnů od focení svatby.

U ostatních fotografií je to obvykle 1 - 3 týdny od poslání Vašeho výběru.

V obou případech může být tato doba kratší nebo naopak delší. Vždy záleží na mé aktuální vytíženosti.

Předání fotografií

Fotografie předávám v plném rozlišení na CD/DVD nebo elektronicky (přes službu uschovna.cz) ve formátu JPG. Neupravené fotografie ani fotografie ve formátu RAW neposkytuji, a to ani za příplatek.
V případě předání na CD/DVD se potkáme osobně nebo Vám fotografie mohu poslat poštou (příplatek 50 Kč).

Platební podmínky

Ceny za focení naleznete v ceníku.

V případě focení svatby požaduji zálohu ve výši 2 000 Kč. Zaplacením zálohy je termín závazně rezervován. Doplatek za focení svatby hradíte až při předání fotografií.

V případě zrušení svatebního focení z Vaší strany není záloha vrácena. Při neplánovaném zrušení z mé strany Vám bude záloha vrácena v plné výši.

Za ostatní focení (rodinné, portréty, apod.) platíte až při jejich předání. Nemusíte si tedy nosit žádnou hotovost s sebou na focení.

Platit můžete buď hotově nebo převodem na účet. U platby na účet fotografie posílám/předávám až po připsání platby.

Archivace

Fotografie v digitálním negativu (RAW) zálohuji cca měsíc po předání pro případ, kdybyste se rozhodli si ještě nějakou nechat doupravit. Upravené fotografie zálohuji minimálně půl roku od předání. Kdyby se Vám s fotografiemi něco stalo, je možné si je během této doby u mě zpětně vyžádat. Doporučuji si udělat svoji zálohu fotografií.

Také mi není nutné během půl roku od focení zasílat originály fotografií, které byste případně chtěli nechat dodatečně vyvolat, udělat z nich fotoplátno, knihu, či něco jiného.

Ochrana osobních údajů

viz. Zásady ochrany osobních údajů - GDPR

Dárkové poukazy

Dárkový poukaz můžete objednávat prostřednictvím formuláře zde.

Poukaz je možné platit hotově, převodem nebo dobírkou (+ 30 Kč) a je možné si jej vyzvednout na adrese Sportovní 6, Ivančice (po předchozí domluvě) nebo zaslat Českou poštou (+ 50 Kč). Poukaz je možné vrátit do 14-ti dnů od převzetí. V případě vrácení poukazu Vám budou peníze zaslány zpět na Vámi uvedený bankovní účet.

Poukaz má platnost 6 měsíců.

Kontakt

Tomáš Hradský
Sportovní 887/6
664 91 Ivančice
IČ: 01455516
e-mail: fotograf@tomashradsky.cz
telefon: 724 818 556