tlačítko pro návrat nahoru
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.  Více informací.

Informace k rodinnému focení

rodinné foto

Plánujete rodinné focení?

Pojďme si něco říct o tom, jak focení probíhá, co si vzít s sebou a kdy je nejlepší fotit. Pak už stačí jen dohodnout termín.

Jak focení probíhá?

Focení probíhá venku v přírodě nebo v ateliéru.

Pokud fotíme venku, jsme závislí na počasí. Vždy doporučuji fotit v čase několika hodin před západem slunce, kdy světlo není tak ostré a má příjemně teplé odstíny. Během focení se projdeme předem dohodnutou lokalitou a nafotíme několik záběrů, ze kterých si potom sami vybíráte. Pokud by nám počasí ve smluvený termín nepřálo, je možné dohodnout jiný termín (dle mých i vašich možností), případně vše odfotit v ateliéru, který se nachází v Ivančicích.

Při ateliérovém focení vše probíhá uvnitř a můžeme fotit teoreticky kdykoliv. V ateliéru mám několik pozadí (jednobarevných i se vzorem), které postupně střídáme dle Vašeho oblečení, které si přinesete. Opět uděláme několik fotek, ze kterých následně vybíráte.

Co s sebou?

Při venkovním focení obvykle postačí jedno oblečení (lepší jednobarevné, bez velkých barevných vzorů), případně ještě třičko či mikinu na výměnu, a také podle počasí. Doporučuji si však vzít něco, co Vás vystihuje a charakterizuje. Nějaký předmět z Vašeho oblíbeného koníčku, sportu nebo záliby. Na rodinné fotky je pěkné mít navíc jedno oblečení, které budete mít všichni stejné, například rifle a bílá trička.

Do ateliéru si přineste několik druhů oblečení, avšak nemusíte s sebou brát půl šatníku :-). Prosím, neberte nic, kde jsou třpytky (glittery). Doporučuji jedno světlé, tmavé a barevné oblečení. Podobně jako u venkovního focení, spíše jednobarevné bez výrazných barevných vzorů. Můžete si samozřejmě přinést i nějakou rekvizitu, která Vás charakterizuje (koníčky, záliby, sport). Dobřé vypadá, pokud máte jako rodina, jedno stejné oblečení. Například rifle a bílá trička. V ateliéru mám k dispozici i spoustu rekvizit.

Co následuje po focení?

Na Váš e-mail pošlu odkaz ke stažení náhledových fotografií z focení, ze kterých vybíráte finální fotografie. Tyto náhledové fotografie mají malé rozlišení a jsou opatřeny vodoznakem. Slouží pouze pro Vás na výběr finálních snímků, které potom dostanete v plném rozlišení a bez zmíňeného vodoznaku. Každá fotografie má své číslo. V pohodlí svého domova si vyberete fotografie, se kterými budeme dále pracovat a následně mi pošlete pouze jejich čísla. Fotografie upravím. Jedná se o vyladění barev, jasu, kontrastu a základní retuš (pupínky, modřiny, škrábance, neposedné vlasy, apod.). Neupravené fotografie neposkytuji. Některé fotografie převádím do černobílých snímků či jinak barvených, vždy ale máte zachovaný barevný originál.

Pokud byste měli zájem o vyvolání fotek, mohu Vám poslat náhledy všech upravených fotografií, ze kterých si můžete vybrat fotografie k tisku.

Z kolika záběrů budeme vybírat a můžete nám fotografie vybrat vy?

Vybíráte z cca 80 - 150 záběrů. Při samotném focení jich vždy vznikne více, ale já Vám výběr pročistím o ty, kde máte například zavřené oči apod. Po domluvě Vám mohu fotografie vybrat i sám.

Jak si fotografie předáme?

Fotografie předávám v plném rozlišení na CD/DVD. Můžeme se potkat osobně nebo Vám fotografie mohu poslat poštou.

Kolik mě to bude stát a jak je to s placením?

Ceny za focení naleznete v ceníku. Za focení a za fotografie platíte až při jejich předání. Nemusíte si tedy nosit žádnou hotovost s sebou na focení. Platit můžete buď hotově nebo převodem na účet.

Kdy se na focení objednat?

Focení je nejlepší objednávat minimálně 2 - 3 týdny dopředu. Vždy ale záleží na mé vytíženosti, tudíž mohu mít volný termín dříve, ale naopak také později.

A jak Vás mohu kontaktovat?

Všechny kontakty na mě najdete v sekci kontakt nebo použitím formuláře na konci stránky.

Výběr rodinných fotografií naleznete níže. Další fotografie si můžete prohlédnout v galerii.

Těším se na focení s Vámi.

rodinné foto venku rodinné foto v ateliéru venkovní rodinné foto venkovní rodinné foto

Kontaktní formulář