Obchodní podmínky

a také informace k focení

Tomáš Hradský
Sportovní 887/6
664 91 Ivančice
IČ: 01455516

Všechny fotografie podléhají autorskému zákonu a bez mého předchozího souhlasu nesmí být použity pro jakýkoliv komerční účel, propagaci nebo prodej. Fotografované osoby smí fotografie používat pro soukromé účely prezentace v jakékoliv vytisknuté formě či na webu, sociálních sítích či kdekoliv jinde.

Zároveň Vás prosím, nezveřejňujte neupravené fotografie, které Vám posílám k výběru na finální úpravu ani jakkoliv, bez mého předchozího souhlasu, neupravujte barevnostně fotografie a nepoužívejte na ně filtry.

Fotografie u mě na webu a sociálních sítích jsou prezentovány pouze s Vaším souhlasem. Bez něj je nikde nezveřejňuji. Vašeho souhlasu si moc Vážím a jsem rád, když mi jej poskytnete, protože díky tomu je mohu ukázat ostatním.

Objednávání focení

Termín focení je nejlepší objednávat minimálně 2 – 3 týdny dopředu. Vždy záleží na mé aktuální vytíženosti, tudíž mohu mít volný termín dříve, ale naopak také později.

Focení objednávejte na telefonu 724 818 556, e-mailu: fotograf@tomashradsky.cz nebo přes kontaktní formulář zde na webu.

Termín focení se stává závazným v momentě potvrzení oběma stranami. U svatebního focení je termín závazně potvrzen zaplacením zálohy. viz. moje obchodní podmínky.

Z tohoto důvodu prosím, odpovídejte co možná nejrychleji, pokud o focení máte opravdu zájem. Může se totiž stát, že termín, když se dlouho nebudete ozývat, obsadím pro někoho jiného.

Chodí mi spousta poptávek na focení, kde se lidé pouze ptají na termín a po mé odpovědi už se neozvou nebo se ozvou až za dlouhou dobu. V takovýchto případech mají přednost ti, kteří mají opravdu zájem.

Uskutečněním focení také souhlasíte s mými obchodními podmínkami.

Jak probíhá focení?

ATELIÉROVÉ

Focení obvykle trvá 1 – 2 hodiny. Střídám několik barevných pozadí dle typu Vašeho oblečení, které si donesete.

EXTERIÉROVÉ

Focení obvykle trvá 1 – 2 hodiny. Focení probíhá formou procházky na předem domluveném místě.

Na focení přicházejte pokud možno, co nejlépe na čas. Jestliže se z nějakého důvodu nemůžete dostavit, kontaktujte mě alespoň hodinu před focením a buď termín posuneme ještě tentýž den nebo domluvíme nový.

Za focení mimo Ivančice si účtuji cestovné, které je uvedeno v ceníku u každého typu focení.

Po domluvě je možné zajistit i služby profesionální vizážistky, která Vám udělá fotomake-up, účes nebo celkovou vizáž. Líčení trvá cca 45 minut, s účesem cca 1 hodinu.

Co si s sebou vzít na focení?

Ateliérové focení – portrét, rodinné, děti

Doporučuji si přinést alespoň jedno tmavé, světlé a barevné oblečení. Prosím, neberte nic, kde jsou třpytky (glittery). Pokud je Vás více, tak oblečení, které budete mít stejné (např. bílé triko a rifle). Dále si můžete s sebou vzít rekvizity, které Vás charakterizují nebo se kterými se chcete nechat vyfotit (hudební nástroj, sportovní potřebu nebo něco z vašeho koníčku). Nějaké rekvizity mám (plyšáci, kytara, starý fotoaparát, klobouky, houpací koník a další).

Ateliérové focení – těhotenské

Doporučuji si přinést alespoň jedno tmavé, světlé a barevné oblečení. Prosím, neberte nic, kde jsou třpytky (glittery). Dále pokud máte například foto z ultrazvuku nebo botičky. Tužku na oči, kterou můžeme použít na psaní na bříško, mám.

Exteriérové focení – portrét, rodina, děti, těhotenské

Výběr oblečení nechám na Vás. Jako rodina je možné se barevně sladit, tak jako u ateliérové focení. Můžete si přinést rekvizitu, která Vás charakterizuje (hudební nástroj, sportovní potřebu nebo něco z Vašeho koníčku).

Výběr fotografií

Po focení Vám na e-mail posílám odkaz na fotky v náhledové kvalitě, ze kterých si vybíráte snímky k úpravě. Tyto fotografie mají malé náhledové rozlišení a jsou opatřeny vodoznakem. Jelikož na fotografiích není žádná úprava, prosím Vás, abyste tyto náhledové fotografie nikde nezveřejňovali. Slouží pouze pro Vás na finální výběr.

Ve webové aplikaci select.photo si vyberete fotografie a skrze ni mi odešlete váš výběr.

Úprava fotografií

Svatební fotografie, reportáže, rodinné foto – základní retuš (tzn. odstranění dočasných vad pleti, doladění barevnosti, kontrastu, jasu, ořez, apod.).

Beauty, glamour, portrét – pokročilé retuše (základní retuš + vyhlazení pleti se zachováním struktury).
Jak taková retuš vypadá se můžete podívat zde: retuše.

Barevná úprava fotografií se vždy podobá celému mému portfoliu fotek. Každou zakázku zpracovávám dle pocitu a nesouhlas s barevností odevzdaných fotek není důvod k reklamaci.

Doba zpracování

Doba zpracování u svatebního focení je obvykle 3 – 8 týdnů od focení svatby. 

U ostatních fotografií je to obvykle 1 – 3 týdny od poslání Vašeho výběru.

V obou případech může být tato doba kratší nebo naopak delší. Vždy záleží na mé aktuální vytíženosti.

Předání fotografií

Fotografie předávám v plném rozlišení ve formátu JPG elektronicky skrze webovou galerii, kde si můžete fotky nechat i vyvolat. Svatební fotky předávám na flash disku.

Neupravené fotografie ani fotografie ve formátu RAW neposkytuji, a to ani za příplatek.

V případě zaslání fotografií poštou požaduji příplatek 100 Kč.

Platební podmínky

Ceny za focení naleznete v ceníku.

V případě focení svatby požaduji zálohu ve výši 4 000 Kč. Zaplacením zálohy je termín závazně rezervován. Doplatek za focení svatby hradíte až při předání fotografií.

V případě zrušení svatebního focení z Vaší strany není záloha vrácena. Při neplánovaném zrušení z mé strany Vám bude záloha vrácena v plné výši.

Za ostatní focení (rodinné, portréty, apod.) platíte hotově nebo okamžitou platbou na účet částku za minimální počet fotografií daného typu focení. Pokud si vyberete fotky nad rámec zaplaceného focení, doplácíte zbytek před předáním fotografií bankovním převodem na bankovní účet vedený u Fio banky, č.: 2600522784/2010.

Archivace

Fotografie v digitálním negativu (RAW) zálohuji cca měsíc po předání pro případ, kdybyste se rozhodli si ještě nějakou nechat doupravit. Upravené fotografie zálohuji minimálně půl roku od předání. Kdyby se Vám s fotografiemi něco stalo, je možné si je během této doby u mě zpětně vyžádat. Doporučuji si však udělat vlastní zálohu fotografií.

Také mi není nutné během půl roku od focení zasílat originály fotografií, které byste případně chtěli nechat dodatečně vyvolat, udělat z nich fotoplátno, knihu, či něco jiného.

Ochrana osobních údajů

viz. Zásady ochrany osobních údajů – GDPR

Dárkové poukazy

Dárkový poukaz můžete objednávat prostřednictvím formuláře zde.

Poukaz je možné platit hotově, převodem nebo dobírkou (+ 45 Kč) a je možné si jej po předchozí domluvě osobně vyzvednout v Ivančicích nebo zaslat Českou poštou (+ 50 Kč). Poukaz je možné vrátit do 14-ti dnů od převzetí. V případě vrácení poukazu Vám budou peníze zaslány zpět na Vámi uvedený bankovní účet.

Poukaz má platnost 6 měsíců.

Kontakt

Tomáš Hradský
Sportovní 887/6
664 91 Ivančice
IČ: 01455516
e-mail: fotograf@tomashradsky.cz
telefon: 724 818 556

Závěrečná ustanovení

Tyto obchodní podmínky včetně jejich součástí jsou platné od 2.6.2024 a ruší všechny předchozí znění obchodních podmínek včetně jejich součástí.